Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Misija un izveide

Misija

ESRK ir atbildīga par ES finanšu sistēmas makroprudenciālo uzraudzību un sistēmisko risku novēršanu un mazināšanu. Tāpēc ESRK ir plaša darbības joma, kas aptver bankas, apdrošinātājus, aktīvu pārvaldītājus, paralēlās bankas, finanšu tirgus infrastruktūras un citas finanšu iestādes un tirgus.

Īstenojot savas makroprudenciālās uzraudzības pilnvaras, ESRK uzrauga un novērtē sistēmiskos riskus un, ja nepieciešams, nāk klajā ar brīdinājumiem un ieteikumiem.

Izveide

Reaģējot uz pasaules finanšu krīzi, Eiropas Komisija uzdeva augsta līmeņa ekspertu grupai Žaka de Larosjē (Jacques de Larosière) vadībā apsvērt, kā iespējams pilnveidot finanšu uzraudzības kārtību Eiropā, lai labāk aizsargātu tās iedzīvotājus un atjaunotu uzticību finanšu sistēmai. Larosjē grupa uzsvēra, ka uzraudzības pasākumiem jābūt vērstiem ne vien uz atsevišķu uzņēmumu uzraudzību, bet jāpievērš uzmanība arī visas finanšu sistēmas stabilitātei.

2009. gadā publicētajā Larosjē ziņojumā bija ieteikums izveidot Savienības līmeņa struktūru, kuras uzdevums būtu uzraudzīt riskus, kas apdraud finanšu sistēmu.

Larosjē ziņojums

ENGLISH
OTHER LANGUAGES (5) +

2010. gada 16. decembrī stājās spēkā likumdošanas akti, kas izveidoja ESRK. Jauna regula tika publicēta 2019. gada 18. decembrī.

Visas šīs sadaļas lapas